Sports Logo

THURSDAY

MAJOR LEAGUE BASEBALL

9 a.m. (MLB) Pittsburgh at Atlanta or Seattle at Minnesota

4 p.m. (FSP) Arizona at Washington

5 p.m. (ESPN) Detroit at Kansas City

8 p.m. (MLB) Chicago Cubs at L.A. Dodgers

NBA PLAYOFFS

6 p.m. (KNXV) Toronto at Golden State NBA Finals Game 6

GOLF

9:30 a.m. (FS1) U.S. Open USGA Round 1

9:30 a.m. (GOLF) Meijer Classic LPGA Round 1

4:30 p.m. (FS1) U.S. Open USGA Round 1

4:30 p.m. (KSAZ) U.S. Open USGA Round 1

SOCCER

9 a.m. (KSAZ) World Cup FIFA Australia vs. Brazil Women's Group C

Noon (KSAZ) World Cup FIFA South Africa vs. China Women's Group B

WATER SPORTS

5 p.m. (NBCSN) Swimming Pro Series Day 1

FRIDAY

AUTO RACING

4:30 p.m. (FS1) Drag Racing Thunder Valley Nationals NHRA Qualifying

MAJOR LEAGUE BASEBALL

4 p.m. (FSP) Arizona at Washington

4 p.m. (MLB) St. Louis at N.Y. Mets

GOLF

9:30 a.m. (FS1) U.S. Open USGA Round 2

9:30 a.m. (GOLF) Meijer Classic LPGA Round 2

4:30 p.m. (KSAZ) U.S. Open USGA Round 2

SOCCER

6 a.m. (FS1) World Cup FIFA Japan vs. Scotland Women's Group D

9 a.m. (KSAZ) World Cup FIFA Jamaica vs. Italy Women's Group C

11:30 a.m. (TELE) Futbol Copa Mundial FIFA England vs. Argentina Femenina Grupo D

Noon (KSAZ) World Cup FIFA England vs. Argentina Women's Group D

5 p.m. (TELE) Futbol Copa America Grupo A Brazil vs. Bolivia

WATER SPORTS

5 p.m. (NBCSN) Swimming Pro Series Day 2

SATURDAY

AUTO RACING

Noon (FS1) CircuitCity.com 250 NASCAR Xfinity Series Practice

4 p.m. (FS1) CircuitCity.com 250 NASCAR Xfinity Series Final Practice

5:30 p.m. (FS1) Truck Racing M&M's 200 NASCAR Gander Outdoors Series

NCAA BASEBALL

11 a.m. (ESPN) Division I Tournament World Series

4 p.m. (ESPN) Division I Tournament World Series

MAJOR LEAGUE BASEBALL

10 a.m. (MLB) L.A. Angels at Tampa Bay

1 p.m. (FS1), (FSP) Arizona at Washington

4 p.m. (MLB) Cleveland at Detroit or Pittsburgh at Miami

6 p.m. (MLB) Chicago Cubs at L.A. Dodgers or Seattle at Oakland

BASKETBALL

3 p.m. (ESPN2) Jam Fest H.S.

BOXING

4 p.m. (ESPN2) Top Rank Card TBA

GOLF

9 a.m. (KSAZ) U.S. Open USGA Round 3

10 a.m. (GOLF) Meijer Classic LPGA Round 3

LACROSSE

2 p.m. (NBCSN) PLL Archers vs. Whipsnakes

MOTORCYCLE

Noon (KPNX) Motocross High Point National AMA

1 p.m. (NBCSN) Motocross High Point National AMA Lucas Oil Pro

SOCCER

6 a.m. (FS1) World Cup FIFA Netherlands vs. Cameroon Women's Group E

8:50 a.m. (FS1) U-20 World Cup FIFA Final

11:30 a.m. (TELE) Futbol Copa America Grupo A Venezuela vs. Peru

2:30 p.m. (TELE) Futbol Copa America Grupo B Argentina vs. Colombia

4 p.m. (KTVW) Futbol Copa Oro CONCACAF Canada vs. Martinique Grupo A

6:30 p.m. (KTVW) Futbol Copa Oro CONCACAF Mexico vs. Cuba Grupo A

7:30 p.m. (KASW) USL Orange County at Phoenix

SUNDAY

AUTO RACING

11 a.m. (FS1) Drag Racing Thunder Valley Nationals NHRA

2:30 p.m. (FS1) CircuitCity.com 250 NASCAR Xfinity Series

NCAA BASEBALL

11 a.m. (ESPN) Division I Tournament World Series

4:30 p.m. (ESPN2) Division I Tournament Auburn vs. Mississippi State World Series

MAJOR LEAGUE BASEBALL

10 a.m. (MLB) Philadelphia at Atlanta or St. Louis at N.Y. Mets

10:30 a.m. (FSP) Arizona at Washington

4 p.m. (ESPN) Chicago Cubs at L.A. Dodgers

NBA BASKETBALL

5 p.m. (KNXV) Golden State at Toronto NBA Finals Game 7

BASKETBALL

12:30 p.m. (KNXV) WNBA Seattle at Connecticut

GOLF

11 a.m. (GOLF) Meijer Classic LPGA Final Round

11 a.m. (KSAZ) U.S. Open USGA Final Round

LACROSSE

11:30 a.m. (KPNX) PLL Atlas vs. Chrome

RUGBY

1 p.m. (KPHO) MLR Seattle at San Diego

SOCCER

5:30 a.m. (TELE) Futbol Copa Mundial FIFA Sweden vs. Thailand Femenina Grupo F

6 a.m. (FS1) World Cup FIFA Sweden vs. Thailand Women's Group F

8:30 a.m. (TELE) Futbol Copa Mundial FIFA United States vs. Chile Femenina Grupo F

9 a.m. (KSAZ) World Cup FIFA United States vs. Chile Women's Group F

11:30 a.m. (TELE) Futbol Copa America Grupo B Paraguay vs. Qatar

11:50 a.m. (ESPNU) U-21 Euro UEFA Italy vs. Spain Group A

2:30 p.m. (KTVW) Futbol Copa Oro CONCACAF Haiti vs. Bermuda Grupo B

2:30 p.m. (TELE) Futbol Copa America Grupo C Uruguay vs. Ecuador

5 p.m. (KTVW) Futbol Copa Oro CONCACAF Costa Rica vs. Nicaragua Grupo B

5:30 p.m. (FS1) Gold Cup CONCACAF Costa Rica vs. Nicaragua Group B

MONDAY

NCAA BASEBALL

11 a.m. (ESPN) Division I Tournament World Series

4 p.m. (ESPN) Division I Tournament World Series

MAJOR LEAGUE BASEBALL

4 p.m. (MLB) Tampa Bay at N.Y. Yankees or Philadelphia at Washington

7 p.m. (ESPN) San Francisco at L.A. Dodgers

SOCCER

9 a.m. (FS1) World Cup FIFA China vs. Spain Women's Group B

9 a.m. (KSAZ) World Cup FIFA South Africa vs. Germany Women's Group B

Noon (FS1) World Cup FIFA Korea vs. Norway Women's Group A

Noon (KSAZ) World Cup FIFA Nigeria vs. France Women's Group A

3:30 p.m. (TELE) Futbol Copa America Grupo C Japan vs. Chile

4 p.m. (FS1) Gold Cup CONCACAF Curacao vs. El Salvador Group C

6:30 p.m. (FS1) Gold Cup CONCACAF Jamaica vs. Honduras Group C

TUESDAY

NCAA BASEBALL

11 a.m. (ESPN) Division I Tournament World Series

4 p.m. (ESPN) Division I Tournament World Series

MAJOR LEAGUE BASEBALL

4 p.m. (MLB) Philadelphia at Washington or N.Y. Mets at Atlanta

6:30 p.m. (FSP) Colorado at Arizona

SOCCER

11:50 a.m. (ESPNU) U-21 Euro UEFA England vs. France Group C

Noon (FS1) World Cup FIFA Italy vs. Brazil Women's Group C

2 p.m. (TELE) Futbol Copa America Grupo A Bolivia vs. Peru

4:30 p.m. (FS1) Gold Cup CONCACAF Panama vs. Trinidad/Tobago Group D

5 p.m. (TELE) Futbol Copa America Grupo A Brazil vs. Venezuela

7 p.m. (FS1) Gold Cup CONCACAF USA vs. Guyana Group D

7:30 p.m. (KASW) USL Phoenix at Reno

WEDNESDAY

NCAA BASEBALL

4 p.m. (ESPN) Division I Tournament World Series

MAJOR LEAGUE BASEBALL

10 a.m. (MLB) Tampa Bay at N.Y. Yankees or Houston at Cincinnati

1 p.m. (MLB) Milwaukee at San Diego or Baltimore at Oakland

4 p.m. (MLB) N.Y. Mets at Atlanta or Philadelphia at Washington

6:30 p.m. (FSP) Colorado at Arizona

7 p.m. (ESPN) San Francisco at L.A. Dodgers

GOLF

9 p.m. (GOLF) Korea Open AsianTour Round 1

SOCCER

9:20 a.m. (ESPNU) U-21 Euro UEFA Spain vs. Belgium Group A

Noon (FS1) World Cup FIFA Japan vs. England Women's Group D

2 p.m. (TELE) Futbol Copa America Grupo B Colombia vs. Qatar

5 p.m. (FS1) Gold Cup CONCACAF Cuba vs. Martinique Group A

5 p.m. (TELE) Futbol Copa America Grupo B Argentia vs. Paraguay

7 p.m. (KTVW) Futbol Copa Oro CONCACAF Mexico vs. Canada Grupo A

7:30 p.m. (FS1) Gold Cup CONCACAF Mexico vs. Canada Group A

Recommended for You

0
0
0
0
0

Sign Up For Newsletters